W marcu jak w garncu-poznajemy przysłowia

Witam was kochani w czwartek, bawcie się dobrze, dbajcie o siebie.

Dzisiaj zabawimy się z przysłowiem „W marcu jak w garncu”. Rodzice wyjaśniają słowo co oznacza. Można wyszukać odpowiedniej ilustracji na You Tube lub samemu narysować oznaki marcowej pogody wiosennej albo posłużyć się zagadkami słownymi (wybór należy do was). Następnie bierzemy tacę albo płaskie naczynie wysypujemy trochę kaszy mannej lub piasku w ten sposób aby można było na niej rysować. Rysujemy wspólnie z dzieckiem np. słoneczko, deszczyk, śnieżynki itp. Można również z dzieckiem namalować tę różnorodną pogodę w uprzednio wyciętym kształcie garnka. Potem bawimy się w kalambury wiosenne. Po kalamburach czas na taniec wiosenny ze wstążkami, chustami do muzyki Vivaldi.

Do widzenia, do zobaczenia, pa pani Beatka.