W ŚWIECIE TEATRU – dzień 4

4 dzień

·         Wykonanie ćwiczenia w karcie pracy str.22

·         Zabawy i ćwiczenia związane z mierzeniem objętości płynów. Przygotowujemy kilka plastikowych butelek o pojemności  1 litra z różną zawartością wody zabarwionej farbą dokładnie zakręconych. Określamy ile wody jest w butelkach  dużo, mało. Przewracamy butelkę i pytamy czy jest w niej tyle samo wody. Ustawiamy butelki według wzrastającej w nich ilości wody i pytamy w której jest najwięcej a w której najmniej. Dmuchanie w odkręcone butelki. Porównywanie dźwięków wydawanych przez butelki. Wyjaśniamy, że objętość płynów mierzymy w litrach. Sprawdzamy ilość wody w dwóch różnych butelkach(jedna jest niska i szeroka, a druga wąska i wysoka) za pomocą wspólnej miary. Dzieci przelewają do szklanki wodę z jednej butelki, a potem, z drugiej i liczą ile szklanek wody było w jednej, a ile w drugiej

·         Zabawa Jestem aktorem- dziecko pokazuje ruchem, gestem, mimiką postać z bajki, filmu a rodzic zgaduje, potem zmiana.