W układzie słonecznym

Dzień dobry moi kochani rodzice i dzieci, bawcie się dobrze, dbajcie o siebie. Dzisiaj bawimy się przy piosence Pt: „W układzie słonecznym” . Słuchamy razem, dziecko opowiada o jakich planetach jest mowa w piosence. Uczymy się słów piosenki powtarzając, klaszcząc o kolana itp (codziennie powtarzamy). Pytamy się dziecka, która planeta najbardziej się podobała, możemy wspólnie narysować, zamalować, sugerujemy się piosenką. Potem wspólnie przeliczamy ile jest planet w układzie (ilustracja na You Tube, książki, piosenka itp.), używamy kredek, paluszków, klocków, tego co jest dostępne w domu. Jeśli mamy ochotę pokazujemy cyfry. Relaksujemy się bawiąc w „Echo kosmiczne”, powtarzamy różne dźwięki (najpierw rodzic, potem dzieci lub na odwrót). Na zakończenie wykonujemy wspólnie postać ufoludka albo robota. Potrzebne będą materiały i przybory dostępne w domu. Może to być praca przestrzenna lub klejenie gotowych uprzednio przygotowanych przez dorosłego elementów.

Nie zapominamy wspólnej zabawie, filmikach zdjęciach, pa do widzenia. pani Beatka