Wakacje już tuż tuż – zadania od 22.06-30.06

W górach

Dzień dobry kochani rodzice i dzieci, dbajcie  o siebie, bawcie się dobrze. Dzisiaj odszukujemy na You Tube wiersz pt „Góry nasze, góry”. Rozmawiamy na temat, co jest najważniejsze, czy lubimy spędzać czas w górach? itp. Proponujemy narysować z dzieckiem te góry lub wykonać na ogrodzie z piasku, albo ułożyć z tkanin dostępnych w domu. Rozmawiamy z dzieckiem „Jaka figura przypomina góry”, pokazujemy dziecku trójkąt, dz próbuje narysować. Odszukujemy w encyklopedii, w Internecie ludzi, którzy mieszkają w górach (górale), omawiamy zwyczaje, kulturę itp.

Razem z Tatą

Dzisiaj wspaniały Dzień Taty. Planujemy wspólnie z dzieckiem zabawy, pląsy, niespodzianki. Proponuję ciekawe i śmieszne filmiki w przebraniach dostępnych w domu, wspólne prace np. w domu czy w ogrodzie, ćwiczenia itp. Wyobraźnia wam podpowie, niech to będzie dobry dzień.

Pakujemy plecak

Pakujemy plecak na wakacje. Zastanawiamy się z dzieckiem „Co będzie potrzebne?”. Następnie gromadzimy różne przedmioty dostępne w domu a dz samodzielnie pakuje do plecaka, podpowiadamy, rozmawiamy co jest ważne i dlaczego. Bawimy się przy piosence „Rodzinna wycieczka” (You Tube), dzieci zakładają plecak  a rodzice swój bagaż i poruszacie się jak podpowiada wyobraźnia. Potem oglądamy film pt „Wakacje nad morzem”  o bezpiecznych zabawach.

Wyprawa do ZOO

Rozmawiamy z dziećmi o zwierzętach egzotycznych. Gdzie mieszkają na wolności, a gdzie można je spotkać? (pokaz ilustracji, filmów przyrodniczych). Czytamy wiersze J. Brzechwy pt „ ZOO”, słuchamy piosenki (You Tube) „Wyprawa do ZOO”. Wykonujemy prace plastyczne wg pomysłu dzieci o zwierzątkach egzotycznych.

Co sprzyja zdrowiu?

Szukamy filmu edukacyjnego „Co sprzyja zdrowiu, co zagraża?” (You Tube). Omawiamy wspólnie z dzieckiem (wakacje), wykonujemy plakat z dostępnych w domu materiałów. Przygotowujemy zagadki, wiersze itp. Bawimy się do piosenki „Witaminki”.

Wokół baśni

Rozmawiamy z dziećmi o ulubionych bajkach. Porządkujemy półkę z bajkami, oglądamy jak wyglądają itp. Rodzice mówią dziecku o ulubionej bajce z dzieciństwa. Próbujemy ułożyć z dzieckiem bajkę i to będzie moja propozycja na wakacje, rysujemy wspólnie ilustracje, wykonujemy okładkę.

Wakacje z bajkami

Pamiętajcie o bajkach na wakacjach. Wybierzcie sobie kilka i czytajcie, bawcie się nimi, przebierajcie się, stwórzcie teatrzyki, inscenizacje, pacynki, kukiełki, rysujcie, malujcie itp.

Życzę wam wspaniałych podróży, uśmiechu, dużo słoneczka i bezpiecznych zabaw życzy pani Beatka