Wielkanoc już się zbliża -dzień 1

Wielkanoc już się zbliża!

1.J jak jajka

– Zapoznanie z literą j małą i wielką drukowaną i pisaną.

Pokazujemy ilustrację -karta pracy ,,Janek maluje jajka”. Rozmawiamy z dzieckiem na temat zbliżających się świąt. Wyodrębniamy wyrazy podstawowe: Janek, jajka. Dziecko musi podać na jaką głoskę rozpoczynają się te wyrazy, następnie dzieli je na sylaby, głoski. Na obrazku wskazuje przedmioty, które w nazwie mają głoskę j. Pokazujemy  literę j-karta pracy rozmawiamy do czego jest podobna, rysujemy ręką w powietrzu. Polecamy wykonać ćwiczenia w karcie pracy.

– Karta pracy- polecamy dziecku przeczytać tekst, a następnie dokończyć kolorować obrazek.

– Pisanka- rysujemy na kartce kontur dużego jajka i polecamy  dziecku ozdobić kredkami według własnego pomysłu.