Wielkanocne zabawy

1. Pisanki z wydmuszek – wykonujemy domową dekorację, ozdabiamy wydmuszkę, lub styropianowe jajo.

przy pomocy prasowanej bibuły i kleju (prasowaną bibułę przynajmniej
3 kolory rozrywamy, nie rozcinamy na centymetrowe kwadraty, nie muszą być równe, klej Magic lub Vikol rozpuszczamy w wodzie – 6 cm kleju, czyli tyle ile na 3 szczoteczki do zębów i 1/3 szklanki wody) pędzelkiem zamoczonym w rozpuszczonym kleju smarujemy jajko, przyklejmy kwadraty bibuły, po kilka warstw żeby kolor był wyraźny, lekko nasuwamy jedne na drugie. Nabite na szaszłykowy patyk lub przywiązane do wiosennych gałązek wstążeczką przeciągniętą na wylot, po wyschnięciu, będą wspaniała dekoracją.

przy pomocy najzwyklejszej farby – najpierw całe jajko malujemy na jeden kolor, a po wyschnięciu ozdabiamy kolorowymi farbami malując kropki, albo paski.

2. Stół wielkanocny – zabawa matematyczna: stosujemy określenia: do przodu, do tyłu, w bok; dziecko przesuwa przedmioty po stole wg. poleceń podawanych przez rodzica; wspólnie nakrywany stół liczymy talerze, kubki i sztućce, liczymy do 5.

3. Zabawa rozwijająca słuch „Dzwoneczek” – dziecku zasłaniamy oczy, dzwonimy dzwoneczkiem, stukamy łyżeczką o łyżeczkę, lub łyżeczką
w szklankę w różnych miejscach pomieszczenia, a zadaniem dziecka jest wskazanie kierunku z którego dobiega dźwięk.

4. Zabawy graficzne z kartami pracy.

pozdrawiam serdecznie, pani Małgosia