Wiosenne zabawy

Wiosenne zabawy !!!

Wspólne zabawy z dziećmi to najlepiej spędzony czas 🙂 oto kilka zadań dzięki którym dziecko czegoś się nauczy w formie zabawy ze swoimi najbliższymi. Miłej zabawy !!!

ZABAWA W ŁAPKI połączona z nauką wiersza „Żabie łapki” rodzic siada naprzeciwko dziecka i gra w łapki zgodnie z treścią wiersza.

Dwie zielone małe żabki,

tak nad stawem grały w łapki.

Jedną łapką klap, klap, klap,

drugą łapką klap, klap, klap.

Teraz dwiema klap, klap, klap.

Ty bocianie nas nie łap.

OPOWIEŚĆ RUCHOWA „Wiosna” rodzic staje z dzieckiem na dywanie i opowiada historię, dziecko przedstawia gestem elementy wymienione w opowiadaniu.

Żegnaj zimo (dziecko macha zimie na pożegnanie)! Witaj wiosno (kłania się nisko na powitanie)!Wiosna rozsiewa nasionka wokół siebie (naśladuje czynność siana). Wiosna budzi zwierzęta z zimowego snu (przeciągają się). Wiosna zaprasza do nas różnorodne ptaki (nasłuchują ich śpiewu). Wiosną pogoda bywa bardzo zmienna. Czasem świeci słoneczko, czasem pada deszcz, wieje wiatr, a czasem nawet z nieba lecą śnieżynki (przedstawiają symbolicznym gestem wymienione zjawiska atmosferyczne). Rośliny i drzewa puszczają pierwsze pąki, zaczynają rosnąć (kucają i stopniowo podnoszą się, prostując nogi). Bardzo się cieszę, że nadeszła wiosna (podskakują, radośnie krzycząc: Hura, Hura !).

ĆWICZENIA MOTORYKI MAŁEJ „Gość” rodzic siada z dzieckiem na dywanie ma wyciągniętą rękę zaciśniętą w pięść (kciuk schowany). Mówi rymowankę, podnosząc po kolei palce zaczynając od małego.

Krzysztof Sąsiadek „Gość”

Ktoś się schował pod listkiem.

Pierwszy listek zabieramy,

Drugi listek zabieramy,

Zawiał wiatr (Dmuchamy na piąstkę)

Trzeci listek sam już spadł.

Czwarty listek zabrał ktoś.

I pojawił się nasz gość. (Zginamy i prostujemy kciuk)

PRAWDA CZY FAŁSZ „Poznajemy wiadomości o wiośnie” rodzic wymienia wiadomości o wiośnie. Jeśli mówi zdanie prawdziwe dziecko uderza dłońmi o uda. Jeśli zdanie nieprawdziwe zasłania dłońmi twarz.

Przyładowe informacje:
– przylatują bociany

– zakwitają przebiśniegi

– opadają liście

– robi się coraz cieplej

– zbiera się grzyby

– zieleni się trawa

– jest dłużej widno na dworze

MIŁEJ ZABAWY !!!! p. Kasia i p. Justynka