Wiosenny spacer z wyobraźnią – improwizacje werbalne, ruchowe, plastyczne według pomysłu dzieci

Witam was moi kochani, bawcie się dobrze, dbajcie siebie.

Na początku zachęcam rodziców do ułożenia małego toru przeszkód (krzesła, stoliki, szale, garnki, wiaderka czy klocki, co podpowiada wyobraźnia itp.) Następnie szukamy w rodzinnej szafie ubrań taty i mamy, ich akcesoriów -torebki, krawaty, paski itp. (wykorzystujemy kwiatek zrobiony we wtorek), przebieramy się ciekawie. Pokonujemy tor przeszkód w takt naszej piosenki pt. Maszeruje Wiosna. Robimy to tyle razy ile dziecko zechce.

Potem siadamy na podłodze, na poduchach, kocu. itp. Układamy wspólnie krótkie wierszyki o wiośnie, zwierzątkach itp. A może macie inne ciekawe pomysły? To super! Robimy zdjęcia, filmiki. Będzie to wspaniała pamiątka dla was kiedyś aby stworzyć kapsułę czasu.

Na koniec kładziemy się na plecach ,zamykamy oczy i słuchamy śpiewu ptaków, muzyki relaksującej itp (You Tube)

Do widzenia, pa pozdrawiam, was cieplutko, do poniedziałku. pani Beatka.