Wiosna na wsi – litera F,f i przeliczanie w zakresie do 10- dzień 1

Drodzy Państwo!

W związku z zaistniałymi  utrudnieniami bardzo proszę drukować te karty pracy, które zajmują dzieci zdobywaniem umiejętności manualnych. Pozostałe czytanki mogą Państwo prezentować na monitorach bądź tabletach (nie na telefonach ponieważ muszą mieć określoną wielkość min. rzeczywistą). Zadania matematyczne można wykonać na zwykłych kartkach zapis cyfrowy z rysunkiem dziecka (zależy nam na umiejętności radzenia sobie z zadaniem).

Od tego tygodnia zmienią się zasady naszej pracy CODZIENNIE będą wstawiane nowe karty i zadania razem z ich opisami aby mogli Państwo świadomie dozować dzieciom ilość pracy!

Poniedziałek – F jak farby.

  1. Monografia litery F

•   Wprowadzenie litery F, f małej i wielkiej, drukowanej i pisanej -dziecko ogląda obrazek- karta pracy,, Franek maluje farbami”, opowiada co się na nim dzieje, wskazuje co w swojej nazwie ma głoskę f. Pokazujemy literę f- karta pracy, dziecko mówi do czego jest podobna, rysuje ręką w powietrzu, stopą na podłodze. Polecamy wykonanie ćwiczeń z karty pracy .

•   Czytanie krótkich tekstów- proponujemy dziecku przeczytanie tekstu pod ilustracją – karta pracy ,,Franek maluje farbami

·          Zabawy w kaszy – utrwalanie zapisu litery F. Rozsypujemy na tacę, talerz kaszę polecamy dziecku rysowanie litery f.

·          Piszemy literę f pośladzie a potem samodzielnie- karta pracy. BARDZO ISTOTNE JEST PORUSZANIE NARZĘDZIEM PIŚMIENNYM PO WZORZE STRZAŁEK!