Witaminki, witaminki… grupa I

Kto z nas nie lubi jeść owoców i warzyw? Wszyscy w mniejszym lub większym stopniu je zjadamy. W naszym przedszkolu od lat  staramy się promować zdrowy styl życia. Mając na uwadze zdrowie dzieci planujemy pracę tak aby zachęcić dzieci do zjadania większej ilości owoców i warzyw.

Wspomagamy rozwój dziecka poprzez świadome podejmowanie zorganizowanych działań edukacyjnych, przyczyniających się do aktywnego nabywania przez nie doświadczeń.

Temat „Jesień w sadzie i ogrodzie” zainspirował mnie do stworzenia moim wychowankom różnorodnych sytuacji, w których dzieci miały szansę na samodzielne doświadczenia. W wyniku tych aktywności mogły zrozumieć konieczność spożywania niezbędnych potraw, owoców i warzyw. Efektem tych ofert było radosne, poszukujące, zadziwione, zaskoczone i otwarte na dalsze doznania dziecko.

Beata Wysoczańska