Zespół Pieśni i Tańca LUBIN w naszym przedszkolu.

W progi naszego Przedszkola zawitali niezwykli goście – urocze panie i panowie z Zespołu Pieśni i Tańca Lubin, którzy zaprezentowali znane przyśpiewki oraz pieśni ludowe. Przedszkolaków podczas spotkania zachwyciła nie tylko muzyka ludowa, ale także stroje chórzystek. Wychowankowie byli zachwyceni widokiem śnieżnobiałych, ozdobionych haftem koszul, aksamitnych gorsetów wyszywanych kolorowym haftem, przystrojonych błyszczącymi, różnobarwnymi cekinami, koralikami oraz tasiemkami. Pięknie prezentowały się również kwieciste spódnice przewiązane w pasie białymi fartuszkami oraz czarne  trzewiki. W trakcie spotkania dużą atrakcją dla dzieci była możliwość wspólnych tańców z członkami zespołu. To niezwykłe spotkanie sprawiło dzieciom wiele radości i na długo pozostanie w ich pamięci. Zorganizowane spotkanie miało na celu promocję folkloru oraz przybliżenie przedszkolakom pięknej kultury ludowej.