Wycieczka do Straży pożarnej w Legnicy – grupa V

14 października 2019 dzieci z grupy V pojechały na wycieczkę do Legnicy. Dzięki życzliwości panów strażaków oraz mamie Hani R., która również jest strażakiem,  przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Dużo emocji wzbudził prezentowany sprzęt do rozcinania samochodów.
Z dużym zainteresowaniem nasi wychowankowie obejrzeli strój strażaka do gaszenia pożaru i z wielką ochotą przymierzali hełm.
Z ogromnym entuzjazmem dzieci obserwowały wóz strażacki ze specjalnym podnośnikiem, przeznaczonym do akcji na dużych wysokościach. Z zapartym tchem przyglądały się „przejażdżce” strażaka na wysokość kilkunastu pięter oraz sami mogli takim podnośnikiem pojechać. Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego.
Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną, a dzieci utrwaliły numer alarmowy – 998 oraz 112.
Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.
           Składamy serdeczne podziękowania Pracownikom Straży Pożarnej w Legnicy oraz mamie Hani R. za umożliwienie naszym dzieciom poznanie zawodu strażaka z bliska. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięci.
Marzena Wacowska – Chałoń