Wypoczynek w lesie

1. Ćwiczenia oddechowe Rybki w wodzie.
Co potrzebujemy: Słoik z wodą, słomki, małe kawałki papieru w kształcie rybek.
Dzieci za pomocą słomek umieszczają papierowe rybki w wodzie (słoiku z wodą). Mogą przenieść tam kilka rybek.

2. Zabawa twórcza Co słychać w lesie?
Dzieci kładą się na plecach i przez krótki czas w ciszy słuchają odgłosów lasu. Następnie przeciągają się, siadają i odpowiadają na pytania rodzica: Co słychać w lesie? Co dzieje się w lesie?

3. Spacer do lasu.

Wybierzcie się proszę dziś do lasu, oczywiście z zachowaniem bezpieczeństwa. Nazbierajcie proszę liści i może znajdziecie szyszki i igły z drzew iglastych. Zamknijcie proszę oczy i cieszcie się śpiewem ptaków, oddychajcie głęboko.

4. Zabawa sensoryczna Drzewa iglaste, drzewa liściaste.
Rodzic pokazuje dziecku liście i igły z drzew. Mówi, że drzewo liściaste ma liście, a drzewo iglaste –igły. Rodzic zasłania dziecku oczy a ono, za pomocą dotyku odgaduje, czy ma w ręce fragment drzewa iglastego czy liściastego. Opisuje również swoje wrażenia dotykowe (używając np. słów: kłuje, jest gładki, jest niemiłe w dotyku, bo… itp.).

5. Praca plastyczna Mój wymarzony las.
Dzieci malują swój wymarzony las.

pozdrawiam serdecznie, pani Paulinka