XXI edycja Góry Grosza

Drodzy Rodzice, co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet pt. „Góra Grosza”.

Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Zasady tegorocznej akcji Góra Grosza w naszym przedszkolu:

  1. dzieci zbierają u siebie w domu monety,
  2. rodzice przesyłają nauczycielkom zdjęcia „skarbonek Góry Grosza” dzieci z domu, a my, wrzucimy zdjęcia na naszą stronę. W ten sposób stworzymy wielką, empatyczną społeczność nieobojętną na potrzeby dzieci, które wychowują się poza własną rodziną,
  3. kiedy zbliży się termin zakończenia akcji poprosimy o przyniesie groszy do przedszkola (poprosimy o wcześniejsze policzenie groszówek) .

Przypominamy, że Góra Grosza ma również charakter konkursu – nagrodzimy grupy, które zbiorą jak najwięcej pieniędzy?.

Pokażmy, że mimo pandemii, zbieramy grosze dla dzieciaków. Tym, którzy są z nami dziękujemy i zapraszamy jeszcze tych niezdecydowanych.

Paulina Kląskała, Katarzyna Czukiewska