Zabawy literami – gr VI

Jestem miłośniczką i orędowniczką czytania. Od lat, codziennie o tej samej porze, czytam dzieciom w przedszkolu. Dlaczego czytanie dzieciom przez dorosłych jest ważne? Bo – oprócz wielu innych korzyści – sprawia, że dzieci pokochają książki, a to z kolei bardzo zwiększy ich motywację do samodzielnego czytania. I wtedy (jeśli oczywiście dziecko nie ma żadnych dysfunkcji i ograniczeń fizycznych i intelektualnych) nauka czytania będzie procesem łatwym i przyjemnym, a często dziecko nauczy się czytać, a my tego „nawet nie zauważymy”. Po prostu któregoś dnia przeczyta napis na pudełku lub kopercie i wprawi was w osłupienie.
Dzieci bardzo lubią, gdy im się czyta. I bardzo lubią zabawy z literami. Najlepszym sposobem na naukę czytania jest zabawa i twórcza aktywność dziecka.

Marzena Wacowska – Chałoń