Zabawy z kurczakiem cz. I

Zabawy z kurczakiem – część 1

Zrób zabawnego kurczaka. Do butelki po soku albo po małej wodzie mineralnej (może ze tez być mały słoiczek) powkładaj podartą na kawałki bibułę albo ręcznik papierowy albo obojętnie jaki papier, gazetę, ulotkę (kurczak będzie wtedy kolorowy). Gotowe?
Teraz zakręć zakrętkę na butelce. Wytnij z kolorowego papieru albo gazet oczy, dziób, nóżki i skrzydełka. Przyklej w odpowiednim miejscu klejem lub taśmą do butelki. Jak masz piórko to doklej go na zakrętce a jak nie masz to wytnij z papieru.
KURCZAK GOTOWY.
Teraz opowiedz kurczakowi o sobie: jak się nazywasz, gdzie mieszkasz, opowiedz o swojej rodzinie – jak ma na imię Mama, jak Tato, Babcia, Dziadek, Siostra, Brat…. Oprowadź kurczaka po swoim mieszkaniu, pokaż mu kuchnię , łazienkę, pokoje.
Wieczorem weź książkę, oglądaj obrazki razem z kurczakiem i opowiedz mu bajkę – żeby mu smutno nie było. Potem ułóż kurczaka do snu. Może zaśpiewasz mu piosenkę? Poproś Mamę lub Tatę żeby zrobili zdjęcie Tobie i twojemu kurczakowi. Będziesz mieć pamiątkę.

życzę udanej zabawy i pozdrawiam serdecznie, pani Marzenka