#SzkołaDoHymnu

„Szkoła do hymnu” jest kontynuacją ubiegłorocznej akcji „Rekord dla Niepodległej”, w której wzięło udział ponad 5 milinów uczniów i nauczycieli z ponad 24 tysięcy placówek.

Inicjatorem akcji jest Minister Edukacji Narodowej Edukacji oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Celem inicjatywy jest zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych.

Nasze przedszkole oczywiście, tak jak i w ubiegłym roku wzięło udział w akcji razem z ponad 4 mln uczniów i 400 tys. nauczycieli z przeszło 20 tys. szkół w Polsce i za granicą. O symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.