Wiosna – oglądanie filmu edukacyjnego

Witam was w we środę, bawcie się dobrze, dbajcie o siebie. Dzisiaj oglądamy wspólnie film o Wiośnie. Rozmawiamy o nim (rodzice zadają proste pytania a dzieci odpowiadają na nie). Następnie wspólna zabawa w naśladowanie zwierząt, przyrody itp (mogą to być też kalambury albo zagadki słowne itp.), co podpowiada wyobraźnia. Potem wykonamy żabkę.

Potrzebne będą: pokrywka od serka, lub margaryny, czy wiaderka z kapustą lub rolka od papieru toaletowego, zielony papier albo farba zielona itp, żółty papier, czerwony papier, klej, flamastry, sznurek, wełna. Pokrywkę oklejamy lub malujemy albo wycinamy z papieru koło. Wycinamy z żółtego mniejsze koła na oczy, z czerwonego wielkie usta i naklejamy, robimy nóżki albo ze sznurka albo po prostu z papieru wycinamy, naklejamy i gotowe (szukamy pomysłów na YouTube) i gotowe. Bawimy się w żabki (mogą to być wyścigi, taniec, marsz, skoki, jazda różnymi środkami lokomocji, w chowanego itp). Ważna jest inwencja twórcza. Na koniec zabawa w echo (opiekun wydaje odgłosy wiosny a dzicko naśladuje). Pamiętamy o filmikach, zdjęciach itp.

Do widzenia, pa do jutra. pani Beatka.