Zabawy z motylkiem

Na początek „Gimnastyka w domu i przedszkolu”.

Będziemy dziś wykonywać zwykłe wymachy rąk, ale też inne trudne ćwiczenia obserwujcie dokładnie Dawida i ćwiczcie razem z nim.

Zabawa słowna – quiz na temat „Wiem, jak zachować się przy stole”. W czasie wakacji często jadamy poza domem, pora przypomnieć sobie, jak należy zachować się przy stole, zwłaszcza w restauracji lub barze.

*Potrzebne będą dwie małe karteczki mogą być żółta i czerwona, albo jednakowe, na nich narysujemy buzie uśmiechniętą i smutną

Jeśli dziecko zgadza się z wypowiedzią, podnosi do góry uśmiechniętą buzię. Jeśli nie zgadza się, podnosi do góry smutną buzię. Dziecko podaje też przykłady poprawnego zachowania
w miejsce tych, z którymi się nie zgadza.

Rodzic pojedynczo następujące zdania:

− Przed każdym posiłkiem myję ręce.

− Ziemniaki jem łyżką.

− Po zjedzeniu obiadu mówię „dziękuję”.

−Mówię z pełną buzią.

− Obiad jem palcami.

− Uważam, aby nie rozlewać zupy.

− Kładę głowę na stole.

Praca plastyczna „Drzewo” (potrzebna będzie plastelina).

Rodzic mówi dziecku zagadkę: Szumią w gęstym lesie, szum ten wiatr w dal niesie.

Po rozwiązaniu zagadki dziecko zastanawia się, o czym mogą szumieć (rozmawiać) drzewa latem. Rodzic układa przed dzieckiem narysowany na kartce kontur drzewa. Dziecko wykleja je plasteliną – toczy z niej cienkie wałeczki i nakleja na kontury drzewa. Wodzi po nich palcami. Następnie rysują drzewa palcem w powietrzu, na stoliku, na podłodze. Jeżeli ma ochotę może zrobić drzewo czereśniowe, w tym celu toczy z czerwonej plasteliny maleńkie kuleczki i uzupełnia obrazek. Można do niego kredkami dorysować, co się tylko chce trawę kwiaty, słońce, rzeczkę.

Zabawa z kartą pracy „Gdzie pojadą dzieci?”

Zastanówcie się jak należy ubrać się, zależnie od miejsca do którego się wybieramy. Po rozwiązaniu zadania, pokolorujcie ubranko dziecka, które wybiera się w to samo miejsce, do którego wy pojedziecie na wakacje.